Přeskočit na hlavní obsah

Brdský Anděl, Formanská cyklostezkaDnes se s vámi podělíme o několik zastavení na Formanské cyklostezce. Sem chodíme také rádi pobíhat. Krásně si obrousíme drápky a navíc panička se tu zabývá kocháním se vyhlídkami a my máme čas na mapování pohybu místních kámošů.

Formanská cyklostezka začíná ve Starém Smolivci a končí u hospody v Dožicích. Škoda jen, že hospoda bývá otevřena pouze večer, zaskočili bychom na vuřty. Takto se musíme vypravit dom. Ono to vlastně zase až tak moc nevadí, po těch naběhaných kilometrech se stejně těšíme do pelechu.

Cyklostezka má asfaltový povrch a celkově prošla v roce 2013 rekonstrukcí. Až na jeden větší kopec vede skoro po rovince, takže se tu dá i skvěle závodit. Dnes tu máme zastavení u sochy s názvem Brdský anděl. Socha byla vyrobena v roce 2000 a za pěkného počasí je od ní vidět nejenom Brdy, ale i Šumava.

Kousek od sochy Brdského anděla je křížek a opodál je smírčí kříž. Ani k jednomu kříži nás panička nepouští, ale jinak můžeme běhat dle svých představ. Navíc je i kde, protože cyklostezka vede mezi poli. A víte co je zde nejvíce zvláštní? No přeci ten název. Chodíme sem rádi a celkem často a cyklistu jsme tu ještě nepotkali. Vlastně jsme tu potkali pouze jednou školku. Jednou za rok se tu jedou závody, ale to je tak vše. Je tu naprostý klid a pohoda. Jen srnka nám tu občas zkříží cestu.