Přeskočit na hlavní obsah

Kaplička sv. Izidora

Dnes jsme na poslední zastávce Formanské cyklostezky až u samotných Dožic. Pro nás je to hodně zajímavá zastávka, protože zde za plotem máme kopec kámošů. U nich se pokaždé zastavíme na kus štěku. Dospělí jedinci na nás koukají odměřeně, ale mláďátka jsou na nás zvědaví. Také jsou skoro stejně velcí jako my. To ti dospělí, to je jiná. Ti jsou obrovští. To i já jsem proti nim prcek.

Naproti našim kámošům je kaplička sv. Izidora. Nikdo neví jak je stará, ale mezi roky 2012 a 2013 byla zrekonstruovaná. U kapličky je pěkné posezení a jako u každého zastavení nechybí ani odpadkový koš. Není nám jasné proč, ale občas i zde objevujeme poklady, které patří do košů. Proč to někdo dělá je nám záhadou a vůbec se nám to nelíbí. Jediné co můžeme udělat je, že poklady sebereme a vyhodíme.

Z posezení od kapličky je vidět kostel sv. Archanděla Michaela. Tam jsme ještě nikdy nebyli, ale určitě to napravíme. A samozřejmě jsou vidět i Dožice. Když budete po cyklostezce pokračovat až k silnici, dojdete před dožickou hospůdku.