Přeskočit na hlavní obsah

Kbely u Nechanic
Dnes vám popíšeme procházku z místa kousek od Nechanic, které je v mapách označováno jako Kbely. Tam se nám moc líbilo. A být tam v létě, líbilo se nám tam ještě více. Je to místečko na konci světa, kde kámošky dávají dobrou noc. Na místě stojí jedna chaloupka, která se paničce moc líbila. Jinak široko samá voda. A to doslova.

Od chaloupky až do lesa jsou samé rybníčky, potůčky a vodička. Louka sice byla podmáčená, ale přeci se domu nevrátíme čistí. Byla to velká sranda. Navíc jsem vyčmuchal i jeleny, a to se mi často nestává.

Bylo tu vidět, že celé okolí vzniklo rukou člověka, ale nyní po něm není ani čmuchu, ani slechu. Asi na toto místo úplně zapomněl.

I lesy v okolí vypadají, jako by je více než před dvaceti lety lidé zasadili a posléze opustili. Jsou totiž vysázené úhledně mezi cestami. Přímo pro nás a naše lesní kámoše, kteří tu bydlí. Je jich tu opravdu mnoho. Samozřejmě že jsme je nemohli všechny pozdravit, ale přečíst si jejich vzkazy a napsat své, to jsme mohli. Navíc i přesto že nám nevyšlo počasí a pršelo, jsme měli dost času. Paničce se tu také moc líbilo. Říkala, že klidně by se sem přestěhovala. A to jí můžeme jedině schválit.