Přeskočit na hlavní obsah

Křížek
Ne vždy nám vyjde počasí tak, jak bychom si přáli. Ale i když není zrovna krásně, naše tlapky se musí jít proběhnout. Proto někdy volíme opravdu malá zastavení. Dnes se s vámi podělíme o další takovéto malé zastavení, tentokráte u křížku na silnici mezi Mladým Smolivcem a Dožicemi.

Křížek se nachází naproti Přírodnímu parku Pod Štědrým, kde jsme procházku začali. Trošku jsme se proběhli, přečetli si vzkazy, co nám tu nechali naši kámoši a další obyvatelé lesa a vydali jsme se na přání paničky ke křížku. Kolem jezdíme často, ale za ty dva roky co tu bydlíme, jsme se na něj ještě podívat nebyli. Sice je to malá zastávka, ale to neznamená, že nestojí za to.

Přímo ke křížku nás panička nepustila a museli jsme být chvilku na vodítku, ale vyplatilo se. Pokračovali jsme totiž mezi poli a po louce za křížkem a tam nás čekalo překvapení. Objevili jsme super lázně, ale bohužel zrovna byl den, kdy nás panička poctivě hlídala a tak jsme byli odvoláni dříve, než jsme se stihli vyláznit. Každopádně pevně věříme, že ještě budeme mít příležitost se v mokřadu proběhnout.

Po bližším ohledání okolí mokřadu jsme objevili pěkně maskované kazatelny. Naštěstí nebylo počasí na focení, tak panička nikam nelezla. Kolem kazatelen bylo stop, to jsme si užili. Dokonce jsme viděli i stádo srnek. Netušíme proč, ale jakmile nás zmerčily, vzaly tlapky na ramena a utíkaly se schovat do lesa.

Chvilku jsme ještě pobíhali po louce a zjišťovali, kdo se na ní běžně vyskytuje. Zjistili jsme, že tu bývá i liška. Pak jsme se vrátili k paničce, která si prohlížela něco zvláštního na čtyřech velkých nohách.

Co to je nikdo z nás neuhodl. Třeba budete mít větší štěstí než my. Každopádně nás stavbička pobavila. Ještě jsme museli paničce zapózovat a porozhlédnout se po okolí. Z místa bude za pěkného počasí krásný rozhled, jen ta uřvaná vrtule narušuje přírodu. S tím ale nic neuděláme. Raději na ní nebudeme myslet a půjdeme dále čmuchat, kdo všechno tu bydlí.