Přeskočit na hlavní obsah

Vrchol Kohout
Tento výlet byl pěkná zrada. Panička na mne ráno zavolala, že se půjdeme podívat na kohouta. Ani nevíte, jak já jsem se těšil. Vždyť slepičky já mám rád. S těmi doma jsem i kamarád.

Jaké pro mne bylo překvapení, když mne začala oblékat. A po mne ségru. K tomu začala balit batoh a mne bylo jasné, že asi nejdeme za naším kohoutem, ale že se někam pojede. A také se jelo.

Když jsem vyskočil z auta na louce tak mi bylo hned jasné, že se slepicemi bude mít místo pramálo společného. Když mi byl ukázán směr a já zmerčil kopeček, bylo mi naprosto jasné, že panička myslela vrcholek Kohout nedaleko Budislavic, kousek za hranicí Přírodního parku Pod Štědrým.

Ještě větší zklamání bylo, když jsem zjistil, že cesta na vrchol je samý trn. Naštěstí jsem našel pěšinku a tlapkal si to po ní. Takto opatrně obvykle nechodím, ale zde to bylo potřeba. Přímo na vrcholek jsme se ovšem díky porostu nedostali. Ale zůstali jsme kousek pod ním, kde byl výhled na přírodu kolem Mladého Smolivce.

Cestou zpět jsem se proběhl na louce nad Budislavicemi. Panička si fotila místní hřbitov a kostelík a musím říci, že podívaná to byla pěkná. Mne ale více zajímaly stopy, protože jich tu bylo opravdu hodně. A to i ptačích. Když jsem vše důkladně prozkoumal, souhlasil jsem s návratem dom. Tento výlet byl pro mne pouze malou procházkou, ale jeho konec stál opravdu za to.