Přeskočit na hlavní obsah

Křtí


Tentokrát jsme se vydali do Brd jen tak se toulnout. Venku bylo nádherně, tak jsme využili počasí a vyrazili do lesa. Jelikož bylo teploučko, jediný požadavek na výlet byl voda a stín. To se nám splnilo.

Zastavili jsme na okraji Brd a vydali se přímo za nosem. Šli jsme nádherným vzrostlým lesem přímo za famrňákem. Cesta nás vedla podél potoka, takže více než lesem jsem šel vodou. Bylo to naprosto úžasné. Místy byl potok hluboký, že jsem v něm mohl i plavat. O kousek dále se začal potok stáčet a rozšiřovat a vody v něm bylo po kotníky. Naprosto úžasné místo pro vodní hrátky. Čím dále jsme se dostávali do lesa, tím se potok měnil na potůček. Koryto se postupně zmenšovalo a zmenšovalo, až z něj byl malý pramínek. V tu chvíli jsem se vydal na suchou zem zkoumat okolí.

A že bylo co zkoumat. Cesta nás stále vedla vzrostlým lesem. Pod stromy byla místy tráva, místy borůvčí. Hopkal jsem si ze strany a stranu a přemýšlel nad tím, kdo tu asi bydlí. Bylo by zvláštní, kdyby tato část lesa byla opuštěná. Vždyť takovéto bydlení není všude.

Po chvilce zkoumání a přemýšlení nad místními obyvateli se mi naskytl pohled na několik mravenišť. Tak velká mraveniště se vidí málokdy a málokde. Bylo jich tu hned několik vedle sebe. Z bezpečné vzdálenosti jsem pozoroval místní život.

Když mne hemžení mravenců přestalo bavit, rozhodl jsem se pro pokračování v cestě. Cesta zde byla štěrková, tak jsem si raději hopkal trávou. Občas jsem narazil na rozkvetlou bylinu, občas na pařez s chorošem. Těch tu nebylo nespočet. Všechny se schovávaly v trávě. Nikde jinde jsem je neobjevil.

Za chvilku jsme dorazili na rozcestí. K mému překvapení zde byl přístřešek. Líbí se mi, že i v těchto pozapomenutých končinách myslí na odpočinek pro tuláky, jako jsme my. Vždyť ono hopkání a zkoumání nějakou energii sebere, tak proč se nezastavit a neodpočinout na pěkném místě.

Po krátkém odpočinku jsme se vydali dále. Sil jsem měl opět dostatek. Čím dále od přístřešku jsme byli, tím více se les měnil. Tráva a mech pomalu ustupovaly a najednou jsme se objevili v lese, kde na zemi bylo pouze jehličí a suché větve. Správné místo na hraní s klacíky.

Nevím, jak dlouho jsme si hráli. Já nosil paničce jeden klacík za druhým a najednou se přede mnou objevila restaurace pro místní obyvatele. V tu chvíli mne přestaly klacíky bavit a šel jsem se podívat, kdo sem vlastně chodí.

Konečně jsem objevil místo, kde se schází opravdu hodně kámošů. Od malých zajochů po majestátní jeleny. Důkladně jsem prozkoumal okolí, zda někde není uveden termín srazu a pomalu se s místem loučil. Určitě se sem půjdu opět potoulat. Krásný les, úžasný potok a nikde nikdo. Jen klid a pohoda.