Přeskočit na hlavní obsah

Na Burku

Dnešní příběh vám budu po dlouhé době vyprávět opět já, Rampepurda. Brácha usoudil, že dnes bude relaxovat s pánem a zůstane doma. Já jsem byla k nezastavení, tak mne panička vzala do kopců. Bylo to úžasné.

Lítala jsem si lesem ze strany na stranu. Koukala jsem po okolí, skákala přes cestu a vše kolem mne patřilo pouze mne. Poslouchala jsem ptáčky, jak zpívají a vyhlížela nějakého při zemi, kterého bych mohla prohnat. Panička ví, že mi ptáček uletí, tak se ani moc nezlobí. Obzvlášť ne v lese. Tady přeci jen ptáčci lítají vysoko.

Jediné co mne na začátku výletu nenapadlo, bylo, že budeme chodit neustále z kopce do kopce. Pro tentokrát jsem to však paničce odpustila. Příroda kolem mne byla nádherná. Celou cestu jsme šly vzrostlým lesem. Všude kolem nás rostlo borůvčí, které se občas střídalo s mechem.

Ani jsem se nenadála a stála jsem na prvním kopci. Tady jsem objevila malinký domeček s teráskou. Důkladně jsem ho ze všech stran zkontrolovala a zjistila, že nikdo není doma. Po tomto zjištění jsem mohla bez obav pobíhat dál, aniž bych se bála, že na někoho narazím.

Vedle domku jsem objevila vysílač. Ten bych uprostřed lesa nečekala. Tyčil se vedle malého domku tak majestátně, že jsem si jej musela prohlédnout z blízka.

Když mne zkoumání staveb, co tu postavili lidé, přestalo bavit, vrátila jsem se zpět k blbnutí v lese. Opět jsem hopsala ze strany na stranu, co chvíli se vracela k paničce, protože ta šla ták strášně pomalu.

Chvíli jsem zjišťovala kdo tu asi tak může bydlet. K mému znepokojení jsem zjistila, že tu bydlí jeleni a laně. Těch se bojím. Proto jsem se raději zaměřila na prohlížení stromů a nošení šišek paničce.

Chvilku jsme si hrály a zničehonic před námi vyrostly skály. A jak se tyčily do výšky. Musela jsem se jít podívat z blízka. Proskákala jsem se přes kameny a stála skoro pod skalami. Dál jsem se neodvážila. Už i tady se mi pod nohama kameny hýbaly a čím jsem byla blíže ke skále, tím více byly nestabilní. Raději jsem proto zůstala, kde jsem byla a prohlédla si skály z dálky.

Od skal jsme se vydaly pomalu k domovu. Minuly jsme restauraci pro jeleny a další místní obyvatele a pokračovaly směrem na kraj lesa. Co panička přehlídla, byl krásný potůček. Jakmile jsem jej navětřila, hned jsem do něj hupsla. Toho bahýnka co v něm bylo. Naprosto super lázeň. Měli byste vidět výraz paničky, když mne viděla lézt ven. Ten mne opravdu pobavil.

Procházku jsme si ještě trošku prodloužily, abych uschnula. Od koupačky jsem musela jít vedle paničky a to mne napadaly vylomeniny. Jako by to panička, ani na chvilinku ze mne nespustila oči. Však já si je uložím do paměti a provedu je na další procházce.