Přeskočit na hlavní obsah

Samoty


Na Samoty chodíme moc rádi. To určitě dobře víte, protože jsem o nich vyprávěl několikrát. Stojí tu dva staré neobydlené domky a jedna malá hezká studánka schovaná v budce. Tou nejkrásnější části Samot je podle mne místní rybník. Není velký ani malý, ale máme jej moc rádi.

Jakpak by také ne. Moc lidí sem nezavítá. Za ty měsíce co sem chodím, jsme tu jednou potkali Čečetku. Také si byla s paničkou zaplavat. Jinak jsme tu nikdy nikoho nepotkali.

Na jaře rybník obývají žáby. Krásně si přitom zpívají. Jakmile se přiblíží léto, nebo je teplé počasí, žáby se přestěhují a místo nich se nám tu zabydlí kachny. Ty tu jsou s námi až do podzimu. Celoročně tu bydlí nepřeberné množství ptáků, kteří nám zpívají nad hlavami. Je to tu jak v pohádce. Dokonce i liška tu dává dobrou noc.

Na plavání je to tu jako stvořené. Co na tom, že se v létě jedna část rybníku zazelená. Tam stejně neplaveme. Naše místo kolem výpustě je vždy dokonale čisté. Tam se plave jedna báseň.

Když nás koupání přestane bavit, občas přineseme paničce klacík, aby nám jej několikrát hodila do vody. Když ani za klacíkem se nám plavat nechce, máme na výběr, zda se vydáme na louku nebo do lesa. To vždy záleží na počasí. Někdy vybereme les, to když je venku velké horko. Někdy se jen tak chceme proběhnout, tak se vydáme na louku.

Nedávno jsme objevili dnes již nefunkční druhý rybník. Je schovaný za jedním domkem na Samotách. Tam je úžasné bahýnko. A těch keřů stromů co tam roste. Tam necháváme poslední zbytky sil. Probíháme kolem stromů, přeskakuje spadlé stromy a schováváme se v křoví. Panička slyší velký rachot a funění, protože bez toho by naše hra nebyla ono. Několikrát nás panička upozorňovala, že nás slyšet někdo cizí, bude si myslet, že jsou tu divočáci. Co naplat, být tu mohou, stopy tu po nich jsou. Jelikož sem lidi nechodí, nemáme ale koho vyplašit.

Prý tu žijí nutrie. Ty jsme ještě neobjevili. Budu se muset zeptat místních, zda tu žijí celoročně, nebo pouze chvilku v roce. Jen si musím pořádně promyslet, jakého kámoše se zeptám. Nutrii jsem ještě nikdy neviděl, tak bych se s ní rád seznámil.