Přeskočit na hlavní obsah

Gejzova studánka

Někdy se mi vůbec nechce jít po suché zemi. To bývá na místech, kde podél cest tečou potoky. Stejně tomu bylo dnes. Vypravili jsme se s paničkou ke Gejzově studánce v Brdech.

Ke studánce nás vedla kamenitá cesta. Po té se mi moc dobře netlapká. Malé kamínky mi nevadí, ale kamínky na této cestě byly moc ostré. Byl jsem proto moc rád, že si mohu pobíhat lesem vedle cesty. Jen tak po spadaném jehličí na měkoučké zemi. Tak to mám rád.


Vzrostlý les vytvářel stín, ve kterém se tak krásně tlapká. Nad hlavou nám zpívali ptáčci a každou chvíli jsem zaslechl šustot v okolí. Asi nějaký myšák na výletě, nebo ptáček na svačině, kdo ví.

Hned za první křižovatkou začal vedle štěrkové cesty téct potok. Abych pravdu štěkl, asi to nebude potok, který by tu tekl celoročně. Spíše to bude koryto, které odvádí přebytečnou vodu. Té je tu po deštích opravdu hodně.

Měl jsem za úkol hledat studánku. Jenže komu by se chtělo? Co kdybych při hledání studánky přehlédl něco jiného? Jak jsem jsi tak tlapkal vodou, rozhlížel jsem se kolem sebe.

Každou chvíli mne polechtala na bříšku tráva, občas jsem si poposkočil pro šišku. Přemýšlel jsem, jakou lumpárnu dnes provedu. Vždyť přeci s lumpárnami cesta lépe utíká. Hra na schovku zde hrát nešla, nebylo moc míst kam se schovat. Mohli jsme hrát hru objev choroš, těch tu roste opravdu hodně. Ale jak jen paničce štěknout pravidla?

Jak jsem si tak rozmýšlel, čím rozptýlím paničku, zahlédl jsem značku na stromě. To by tak bylo, aby tam byla studánka. To by panička mrkala, že jsem ji objevil jako první.

Zrychlil jsem proto krok a vyrazil ke značce. Pod značkou jsem vyhupsnul z vody a začal hledat cíl našeho výletu. Vrtěl jsem si chvostem, aby panička viděla, kde jsem.

Hned pod značkou na stromě jsem objevil díru obloženou kameny. Jenže bez vody. Šel jsem hledat dál. Pobíhal jsem trávou, očmuchával pařezy a hledal a hledal studánku. K mému překvapení jsem ji nenacházel. Vrátil jsem se proto k díře s kameny. To už u ní byla panička a chválila mne, jaký jsem šikovný hledač. 

Pochvala mne moc potěšila. Jen studánka bez vody mne trošku rozesmutněla. Vždyť všude kolem je tolik vody a studánka je vyschlá. To mi přišlo smutné. Rozhodl jsem se proto, že se sem za čas ještě vrátím. Třeba bude po okraj plná vody. Kdo ví, i zázraky se v Brdech dějí.