Přeskočit na hlavní obsah

Velký Pálenec


 Návštěvu rybníku Velký Pálenec jsme si opravdu užili. Po dlouhé době jsme zavítali k rybníku, který není schovaný v lese.

 Cesta, která nás k rybníku vedla, samozřejmě lesem procházela. Po té se mi tlapkalo jedna radost. Nesl jsem se rozvážně s famfrňákem namířeným vpřed. Větřil jsem, co nás čeká a nemine. Také jsem větřil kámoše, kteří tu žijí.

 Čtyřnohých kámošů jsem moc nenavětřil. Těch šestinohých tu bylo. Ani spočítat jsem je nezvládl. Musel jsem si pořádně koukat pod nohy, abych je nezašlápl. Proč chodí jako my po cestě, to je mi záhadou. Kdyby šli u kraje cesty, byli by ve větším bezpečí. Takhle mám co dělat, abych si nezmotal tlapky do sebe.

 Co se broukům musí nechat, je, že tolik jsem jich na jednom místě už opravdu dlouho neviděl. Tady si pochodují jak malí, tak velcí pěkně pospolu. Jedni jdou dopředu, jiní zase dozadu. Takový chaos. A stejně se nesrazí.

 Jejich chování by měla ségruše okoukat. To by se mi s ní toulalo. Jenže to ona ne, ona už je daleko před námi. Až se bude muset vrátit, přiřítí se jak velká voda proti mně a to by bylo, aby do mne nevrazila. Jo jo, ségruše je ségruše. Ztřeštiprdlo první.

 Jen co se mi ségruše ztratila z dohledu úplně, uslyšel jsem žblunknutí. Já si tu přemýšlím nad brouky a přitom je tu někde koupačka. Kopnul jsem do vrtule a v mžiku jsem se čabil vedle ségruše.

 Ani nevíte, jaké to bylo bájo. Velký rybník pod cestou. S vlastní písčitou pláží. Taková Itálie. Jen voda je tu sladká a dá se pít. Na plážičce je pouze panička. A to ticho. Nad hlavou vám zpívají ptáčci. To je to jediné, co tu slyšíte. Za mně je to tu určitě lepší než v Itálii.

 Chvilku jsem si jen tak plaval, chvilku blbnul se ségruší. Tohle je ten nejlepší rybník pro psiska naší velikosti. Chvilku si plavete, chvilku běháte vodou. Obojí tu jde a nemusíte být daleko od břehu.

 To se nám moc často nestává. Obvykle narážíme na rybníky koupací, nebo plavací. Že by ale byly oba v jednom, to se nám opravdu poštěstilo po dlouhé době.

 I plážička u rybníka je sen. Konečně jsme si pořádně vydrbali kožichy. Bahenní lázně jsou super, ale nevydrbou. Zato písek pořádně vydrbe. To je slast. Abych pravdu štěkl, hned bych to tu přejmenoval na „Psí lázně U Brouka“.