Přeskočit na hlavní obsah

Křížek u Myslivny V lesích si pobíhám moc rád. Nejraději mám listnaté nebo smíšené. Ty mají své kouzlo. Navíc se mi ještě nestalo, že bych se v nich pořádně neproběhnul. Vzal jsem proto člobrdici na výlet právě do smíšeného lesa. Tedy smíšeného, na jedné straně cesty je les smíšený, na straně druhé je nádherná vzrostlá bučina.

 Tuto bučinu mám moc rád. Kdykoli, kdy se k ní dostanu, běhám v ní jako o závod. Místní obyvatele znám. Tady v tom konci lesa žijí pouze ptáčci a myšky. Nemusím se proto obávat, že bych narazil na kance. Na srnku, na tu bych tu ještě narazit mohl. Ale divočáka jsem tu jaktěživ nepotkal. Ani jeho stopu nezaznamenal.

 I tentokrát jsem si běhal jako o závod. Tlapa střídala tlapu, a já nebyl k zastavení. Listí, kterým jsem běhal, úžasně šustilo. Silný déšť, který v týdnu byl, polámal silné větve buků a mně tak připravil úžasnou překážkovou dráhu.

 Ani nevím, jak dlouho jsem si pobíhal. Co pobíhal, běhal s větrem o závod. Ani jsem nemrkl a zničehonic jsem byl na konci bučiny. Tady veškeré mé rychlé pobíhání muselo skončit. V těchto místech už to moc dobře neznám a byla by škoda, o něco přijít.

 Zaostřil jsem očadla, vztyčil famfrňák a začal zkoumat okolí. Místní obyvatelstvo se vůbec nezměnilo. Jen na květinách podél cesty přibyli motýli a čmeldové. Les jako by ožil. Rozeběhl jsem se přímo z famfrňákem a zničehonic na mne štěkl přes plot kámoš. Vůbec nevíte, jak jsem se lekl.

 Ani jsem se nenadál, a už jsem byl v obci. V leknutí jsem si povyskočil a už jsem stál u křížku. Krásného opraveného křížku ukrytého pod vysokým stromem. Kde se tu vzal, je mi záhadou. Nikdy jsem si jej nevšiml. Ale nevadí, už o něm vím a kdykoli půjdu kolem, určitě se u něj zastavím.

 Tato prochajda mi utekla, ani nevím jak. Než jsem se nadál, měl jsem křížek prozkoumaný a opět si běhal lesem. Lesem, který se za poslední rok tak změnil, že jsem jej skoro nepoznal. Kdysi hustý les, už tak hustý není. Zato všude kolem rostou pidi stromky. To je něco pro mne. Musím být hodně opatrný, abych je nezašlápnul. Když se mi to povede, za pár let tu bude opět les, jaký znám ze svých minulých návštěv.