Přeskočit na hlavní obsah

Kaplička na Třemšíně

 

 K výklenkové kapličce na vrcholu Třemšín jsem se tlapkal podívat hned, co jsem měl prozkoumanou blízkou zříceninu hradu. Jakpak by také ne, když sotva jsem hrad opustil, už na mne vykukovala a zvala mne na návštěvu.

 Zříceninu hradu Třemšín jsem nechal za chvostem. Měl jsem jí důkladně prozkoumanou a bylo na čase vydat se dál. Oběhl jsem přístřešek vedle pěšinky, přečetl si vzkazy na blízkých stromcích a letěl s větrem o závod přímo za famfrňákem.

 Do kroku mi zpívali ptáčci, les krásně voněl a poslední barevné listí na stromech zvláštně šustilo. Nevěděl jsem, kam očadla nasměrovat dříve. Kaplička mne zvala na návštěvu a les, kterým jsem probíhal, hrál všemi barvami podzimu. To bylo pokoukáníčko.

 Tlapkal jsem přímo za famfrňákem a užíval si chvíli tady a teď. Chvilku jsem koukal doprava, do barevného lesa s několika již opadanými stromky. Chvilku jsem koukal doleva a užíval si stromky zahalené do všech barev podzimu. Než jsem se nadál, už jsem stál u kapličky.

 Krásná opravená kaplička stojí mezi několika stromy a vybízí k zastavení. Je u ní naprostý klid, jen občas nějaký ten ptáček zazpívá. Na místě jako by se čas zastavil.

 Když jsem měl kapličku prohlédnutou, rozeběhl jsem se k blízkému přístřešku, který svádí k odpočinku. Je od něj parádní výhled do okolí. Poprvé se mi stalo, že pod přístřeškem nikdo neseděl. Usadil jsem pod něj člobrdici a vydal se na průzkum blízkého okolí.

 Prosvištěl jsem borůvčím, oběhl několik stromků, ale nedalo mi to a tlapky mne nesly zpět k člobrdici. Sotva jsem se k ní usadil, zmerčil jsem pařez. Ne však obyčejný pařez. Tento pařez měl zvláštní část plnou super bájo vodičky. To se ví, na koupání to nebylo, ale na pití byla ták osvěžující. Myslím, že sem chodí pít kámoši z celého okolí.

 Musím vám štěknout, toto místečko jsem si opravdu užil. Po dlouhé době se mi povedlo zastavit čas a jen tak postát u kapličky. O mrňousek dále jsem měl možnost odpočinout si pod přístřeškem s parádním výhledem a kořenovou studánkou. Mít tak více času, možná tam sedím do teď. Kdo ví. Jenže večer se kvapem blížil a já musel letět dom.